Forum klanu Psychoactive [PSA]


#1 2007-10-04 15:39:11

Ardnar

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-03
Posty: 7
Punktów :   

No to sobie porozmawiajmy.

Zacznę od pytania: Czy ktoś tutaj czyta cokolwiek? Jakieś książki?

Offline

 

#2 2007-10-04 18:13:06

hubinho

Moderator

2246043
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: No to sobie porozmawiajmy.

ja czytam czasami gazety młodzieżowe jakoś za ksążkami nie przepadam ;pp

Offline

 

#3 2007-10-04 18:25:19

Ardnar

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Żałuj synu, żałuj... a co czytasz? "Bravo sport"?

Offline

 

#4 2007-10-04 19:32:13

hubinho

Moderator

2246043
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: No to sobie porozmawiajmy.

nie takie rzeczy mam już za sobą heh ;p ale ostatnio też czytałem lekturę do skzoły
poza tym czytam  też różne normalne gazety ale rzadziej bo raczej u mnie nikt ich nie kupuje bo wszystko sprawdzamy na necie )

Offline

 

#5 2007-10-04 19:51:49

Valera

Psychoza zaawansowana

2769907
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 27
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Czasami gazety są gorsze niż nic Jak tak czasami zerknę do tych szmatławców które moja siostra czyta (typu brawo czy jakieś inne mózgojeby dla młodych dziewczyn) to żal mi tych biednych nastolatek


Co do czytania. Aktualnie czytam Serie "Koło Czasu" Jordana, sage eragona i Alicję w krainie czarów (teraz chcę przeczytać alicję bo siostra mi ją przyniosła z biblioteki, później dokończyć te Twoje, Ardnar, oka czasu, później przeczytać drugą część eragona i skołować więcej książek z koła czasu ). Czasami wieczorkiem przed jakimś małym uaktywnianiem odmiennych stanów świadomości nie wzgardzę poczytaniem kilku opowiadań Lovecrafta - nadają przyjemny klimat :]

Offline

 

#6 2007-10-04 20:11:56

Ardnar

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

No, już myślałem, że nie wspomnisz, że "Koło czasu" jest moje. W razie czego moge Ci Pawle jeszcze użyczyć:

Tad Williams - "Kamień Rozstania" i "Smoczy Tron"

Margaret Weis/Tracy Hichman - "Wykucie miecza mroków", "Przeznaczenie miecza mroków", "Triumf miecza mroków"

Opowiadania Warhammer: "Śmiech mrocznych Bogów"


Na chwile obecną, to tyle bo obie części "Oka Świata" Roberta Jordana masz Ty.

W razie jakbym się zaopatrzył w coś nowego, to dowiesz się o tym pewnie jako pierwszy. (:


@Topic:
W tym roku na żaglach miałem do czynienia z serią: "Bravo Girl", "Bravo Love" oraz "Dziewczyna". Z braku cokolwiek pisanego przed oczyma czytałem to. Po tej serii czystego prania mózgu, mam już na stałe wyrobione zdanie o takich tytułach. To po prostu horror jak w czasach popkultury pierze się mózgi nastoletniej młodzieży...

Offline

 

#7 2007-10-06 08:57:06

Melron

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Jacek Pierkara - "sluga bozy", "mlot na czarownice", "Miecz aniolow" (zapomnialem tytulu czwartej czesci)
co do Warhammera - "wojownicy urlyka", seria "zabojcy"
Marcin Wronski - "waz marlo"

no i oczywiscie klasyk fantastyki - J.R.R. Tolkien

oprocz tego mimo ze to podrecznik do gry (system RPG) fajnie czyta sie - "Arkone"

Offline

 

#8 2007-10-06 11:03:31

Valera

Psychoza zaawansowana

2769907
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 27
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Piekara jest zajebisty, z tego co słyszałem chociaż jeszcze sam osobiście nie miałem okazji przeczytać. Kiedyś chciałem pożyczyć od kogoś ale zapomniałem o tym. Dzięki że przypomniałeś, musze w końcu to przeczytac

Co do tolkiena to chyba kazdy zna hobbita a władce to już na pewno każdy, chociaż może nie każdy to przeczytał. Ale żeby poznać prawdziwy geniusz i styl tolkiena trzeba przycztać troche więcej - silmarillion, liść, dzieło niggla czy mythopoeia.

Offline

 

#9 2007-10-08 19:17:14

Melron

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Valera napisał:

Piekara jest zajebisty, z tego co słyszałem chociaż jeszcze sam osobiście nie miałem okazji przeczytać. Kiedyś chciałem pożyczyć od kogoś ale zapomniałem o tym. Dzięki że przypomniałeś, musze w końcu to przeczytac

masz racje... to MUSISZ przeczytac... Piekara jest duzo lepszy niz Sapek ze swoim wiesmakiem

Valera napisał:

Co do tolkiena to chyba kazdy zna hobbita a władce to już na pewno każdy, chociaż może nie każdy to przeczytał. Ale żeby poznać prawdziwy geniusz i styl tolkiena trzeba przycztać troche więcej (...)

a probowales czytac to w jezyku angielskim? ja przy silimarilionie na poczatku sie zastanawialem czy to ta sama ksiazka...

Offline

 

#10 2007-10-08 19:31:50

Valera

Psychoza zaawansowana

2769907
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 27
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Niestety moje zdolnosci anglojęzyczne raczej nie pozwolą mi na wystarczające zrozumienie tekstów tak bogatych jak tolkienowskie, no ale jako że lubie czytać po angielsku jakieś prostsze lektury (np opowieści z narni bardzo się przyjemnie w wersji angielskiej czyta) to kiedyś tam na pewno sięgne po tolkiena w orginale

Offline

 

#11 2007-10-09 07:50:38

Melron

Tetrahydrokannabinol

Zarejestrowany: 2007-10-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: No to sobie porozmawiajmy.

Valera:
mimo wszystko sprobuj... nie jest to takie trudne jakby sie wydawalo... najwyzej nie do konca zrozumiesz niektore opisy ale sens wylapiesz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legendsofbleach.pun.pl www.demonmt2.pun.pl www.pokemon-island.pun.pl www.boardogame.pun.pl www.craftville.pun.pl